11 سال حبس براى يك فعال زیست محیطی در احواز

0
1436

بنا بر گزارش رسیدە بە ژینگەوان، رضا عچرش 33 ساله از اهالى خفاجيه(سوسنگرد)كه در مرداد ماه 1395 توسط اداره اطلاعات سپاه قرار گاه ابوالفضل العباس احواز بازداشت شده بود، توسط شعبه 2 دادگاه انقلاب احواز به رياست قاضى “زارع “به اتهام تجسس و ارتباط با بيگانگان، ارتباط با جنبش عربى آزادى بخش الأحواز و تبليغ عليه نظام محاكمه شده بود و چند روز پيش حكم 11 سال حبس به او ابلاغ شد.

رضا عچرش از فعالين زیست محیط كه فعاليتش در مخالفت با انتقال آب رود کارون و وضعیت بغرنج محیط زیست احواز مى باشد. لازم بە ذکر است، نام برده در برپایی زنجیره هاى انسانى و کمپین های اعتراضی به انتقال آب کارون فعالیت فراوانى داشته است.

در ابتداى بازداشت رضا عچرش 3 ماه در بازداشتگاه اطلاعات سپاه تحت شديدترين شكنجه قرار گرفته بود و در اثر شكنجه شديد به بيمارستان منتقل شده بود.بعد از آن او را به زندان شيبان( مجتمع حرفه‌آموزی احواز) منتقل مى كنند و بيش از يك سال و چند ماه در بلاتكليفى بسر مى برد و از هر گونه مرخصى محروم بود.

رضا عچرش از ديسك كمر و بيمارى عضلانى رنج مى برد و چندين بار درخواست كرده كه او را جهت درمان به بيمارستان منتقل كنند اما مسولين زندان با درخواست او موافقت نكردند.

This slideshow requires JavaScript.