پاپ فرانسیس کمپ‌های پناهجویی اروپا را به اردوگاه‌های کار نازی‌ها شبیه دانست

0
2255

هانا: پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان کمپ‌های پناهجویی در اروپا را با اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها مقایسه کرده است؛ مقایسه‌ای که برخی آن را ناشایست دانسته‌اند.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در مراسم شهدای مسیحی در رم، پایتخت ایتالیا کمپ‌های پناهجویی مهاجران در یونان را با اردوگاه‌های مرگ نازی‌ها مقایسه کرده است.

او با اشاره به وضعیت پناهجویان در جزیره لسبوس یونان و تعداد پناهجویانی که در کمپ‌ها اسکان داده شده‌اند گفت: «بسیاری از اقامتگاه‌های پناهجویی اردوگاه‌های مرگند.»

پاپ سال گذشته در سفری به یونان از یکی از این کمپ‌ها دیدار کرده بود.

وی در این سفر، با مشاهده وضعیت یک زن بشدت تحت تاثیر قرار گرفته بود.

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از این وضعیت به شدت انتقاد کرد

پاپ در این مراسم وقتی راجع به یک پناهجو سخن می‌گفت که او را در سال ۲۰۱۶ در لسبوس ملاقات کرده بود، این مقایسه با زمان نازی‌های آلمان را بیان کرد.

پاپ گفت، در آنجا مردی را دیده که همسرش را به این خاطر که حاضر به درآوردن صلیبی آویخته بر گردنش نشده بود، جلوی چشمانش کشته بودند. پاپ راجع به این مرد افزود: «من نمی‌دانم چه بر سر این مرد آمد و آیا او توانست از این اردوگاه مرگ بیرون برود؟»

وضعیت مراکز ثبت نام پناهجویان در جزایر حاشیه دریای اژه در یونان ماه‌هاست که نابسامان است. در این جزایر در مجموع حدود ۱۳هزار و ۸۰۰  پناهجو زندگی می‌کنند. آن‌ها می‌خواهند وارد اروپای مرکزی شده یا دست کم به خاک غیر جزیره‌ای یونان قدم بگذارند.

در حال حاضر در شهرهای غیر جزیره‌ای یونان حدود ۵۰ هزار پناهجو زندگی می‌کنند.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here