ششمین مورد خودکشی طی 11 روز ابتدای سال جدید شمسی

0
1105

میزان خودکشی ها در کوردستان در ایران به گونه ای چشمگیر روبه افزایش است. این میزان گسترده از خودکشی، فعالین مدنی کورد را نگران نموده است. علت بیشتر خودکشی ها فقر و بیکاری است.

مروفایتی: بنا بر خبر رسیده به سازمان حقوق بشر کوردستان- روژهلات، یک شهروند دیگر کورد، اینبار در منطقه مرگور از توابع شهرستان ارومیه، روز شنبه 31 مارس 2018 برابر با 11 فروردین ماه 1397 شمسی (2718 کوردی) با اقدام به خودکشی به زندگانی خود خاتمه بخشید.

بنا بر این گزارش، عبدالکریم خواجوی، 54 ساله، اهل شهرک دیزج در منطقه مرگور از توابع شهرستان ارومیه، متاهل و دارای 3 فرزند، روز شنبه 31 مارس 2018 برابر با 11 فروردین ماه 1397 شمسی (2718 کوردی) از طریق حلق آویزی به زندگانی خود خاتمه داده است.

جسد این شهروند کورد جهت انجام معاینات و تحقیقات پزشکی به پزشکی قانونی انتقال داده شده است.

تاکنون علت خودکشی وی مشخص نیست اما این ششمین مورد خودکشی می باشد که طی 11 روز ابتدای سال جدید، در شرق کوردستان از سوی سازمان حقوق بشر کوردستان- روژهلات ثبت شده است.

اخبار مرتبط با خودکشی ها در شرق کوردستان طی سال جدید شمسی:

  • روز پنج شنبه 9 فروردین ماه 2718 کوردی (1397 شمسی) برابر با 29 مارس 2018 میلادی، یک زن و شوهر مهابادی بنامهای “خ.ل” و “م.ش” اهل روستای “گابازله” از توابع شهرستان مهاباد، از طریق حلق آویزی و مسمومیت از طریق استنشاق گاز مونواکسید کربنف به زندگانی خویش خاتمه داده و خودکشی کرده اند. تاکنون علت خودکشی این زن و شوهر مشخص نیست اما این پنجمین مورد خودکشی در شرق کوردستان طی 9 روز ابتدای سال شمسی جدید می باشد که نزد سازمان حقوق بشر کوردستان- روژهلات ثبت شده است.
  • روز چهارشنبه 24 مارس برابر با 4 فروردین ماه 1397 شمسی، یک جوان 26 ساله و متاهل روستای “درماناوی” از توابع شهرستان سردشت که پدر یک فرزند خردسال یک و نیم ساله نیز بوده است بنام “کریم اسماعیل پور” از طریق حلق آویزی خودکشی نموده است.
  • طی همان روز، یک جوان دیگر اهل شهرستان سردشت بنام “وریا ابراهیم پور”، فرزند قادر، اهل روستای بیتوش از توابع این شهرستان نیز به دلیل فقر و بیکاری خودکشی نموده است.
  • همچنین مورخه 3 فروردین ماه 1397 شمسی برابر با 23 مارس 2018، نیز یک جوان دیگر اهل شهرستان سردشت بنام “میلاد خجسته”، فرزند حسین، 26 ساله به زندگانی خود خاتمه داده است.