کشته شدن یک شهروند کامیارانی در کرمانشاه از سوی نیروهای پلیس به ظن حمل کالای قاچاق

0
525

مروفایتی: بنا بر گزارش سازمان حقوق بشر کوردستان- روژهلات، حدود ظهر روز یکشنبه 18تیرماه 1396 شمسی، مأموران انتظامی کرمانشاه خودروی شخصی یک شهروند کورد اهل کامیاران را به ظن و گمان حمل کالای قاچاق در جاده فرودگاه کرمانشاه به رگبار بسته و وی را کشتند.

بنا بر این گزارش، خودروی “جمال رحمانی”، ٢٢ ساله اهل روستای “لون سادات” از توابع کامیاران حدود ظهر روز یکشنبه 18 تیرماه 1396 شمسی، به ظن و گمان حمل کالای قاچاق، از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در کرمانشاه، هدف شلیک مستقیم قرار گرفته و در نتیجه، این شهروند کورد کشته شد.

در این تیراندازی، همچنین دو شهروند دیگر کورد بنامهای “حامد علی مرادی” اهل جوانرو و “ولی خانی”، اهل روستای “دی سوور” از توابع شهرستان روانسر نیز جان باختند.

منابع داخلی در این باره نوشته اند که خودروی مورد اشاره از نظر نیروهای پلیس مشکوک بوده است اما تاکنون جزئیاتی در این باره منتشر نشده است این در حالیست که یک منبع مطلع در اینباره به سازمان حقوق بشر کوردستان- روژهلات گفته است که نیروهای انتظامی حتی به وی “فرمان ایست” نیز نداده اند و بدون اطلاع قبلی به وی شلیک نموده اند.

طی سالهای گذشته، بر اثر تیراندازی نیروهای انتظام یو پلیس به خوردوهای کاسبکاران در داخل شهرها و نیز محلهای پررفت و آمد، چندین تن از شهروندان کورد کشته شده اند.

تصویر این شهروند کورد از خبرگزاری کوردپا اخذ شده است.