انتقال دست کم ١۴ زندانی جهت اجرای حکم اعدام به انفرادی زندان رجایی شهر

0
1329

مروفایتی: حداقل 14 زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلول های انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شده اند.

 اتهام بیشتر این افرادف قتل عمد می باشد.

این افراد روز دوشنبه٢٨ فروردین ۱۳۹۶،جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجایی شهر کرج به سلول انفرادی منتقل شدند.

گفته می شود حکم اعدام این افراد به زودی به اجرا درخواهد آمد.

«فرزاد رحمانی، محسن بابایی، مهدی بهلولی و سید حسن حسینی» هویت احراز شده چهار تن از این زندانیان می باشد که توسط هرانا احراز شده است.

ر اساس جدیدترین گزارش سالیانه سازمان عفو بین الملل، ایران به تنهایی ۵۵ درصد از کل اعدام‌های ثبت‌شده در جهان را به خود اختصاص داده است.

بنا بر این گزارش، ۸۷ درصد اعدام‌های جهان در سال ۲۰۱۶ در چهار کشور ایران (۵۶۷)، عربستان سعودی (۱۵۴)، عراق (۸۸) و پاکستان (۸۷) انجام شده است.

بر اساس این گزارش، ایران بیشترین آمار اعدام را در سال 2016 را بعد از چین به خود اختصاص داده است.

در سال ۲۰۱۶ دست‌کم ۵۶۷ نفر در ایران اعدام شدند، این رقم در سال ۲۰۱۵، ۹۷۷ نفر بود. به‌گفته عفو بین‌الملل بیشتر اعدام‌ها در ایران همچون سال‌های اخیر در ارتباط با اتهامات مواد مخدر صورت گرفته است.

سازمان عفو بین الملل همچنین می گوید، شمار زیادی از اعدامها در ایران اعلام نمی گردد، از اینرو همواره میزان اعدامها بیش از این میزان می باشد.

در سال ۲۰۱۶ در ایران دست‌کم دو نفر که در زمان ارتکاب جرم کودک محسوب می‌شدند اعدام شدند.

بنا به گزارش عفو بین‌الملل، در سال ۲۰۱۶ در مجموع ۱۴۱ کشور حکم اعدام را لغو کرده‌اند: در سال گذشته دو کشور نائورو و بنین نیز به کشورهایی که حکم اعدام را در قوانین خود و در عمل کنار گذاشته‌اند افزوده شدند. بدین ترتیب اکثریت کشورهای جهان حکم اعدام را لغو کرده‌اند در حالی‌که اقلیت کوچکی همچنان آن را به‌اجرا می‌گذارند.