فشار بر زندانی سیاسی ماهر کعبی و بیماری وخیم مادر وی بدلیل تهدیدات اطلاعات

0
1060

مامورین اطلاعات با تلفنها و فشارهای مستمر و با هدف تحت فشار گذاشتن زندانی سیاسی ماهر کعبی باعث بیماری قلبی مادر وی شدند.
مروفایتی:  روز سه شنبه ۲۷ مهر ماه؛ مامورین اطلاعات در تماس با خانواده زندانی سیاسی ماهر کعبی آنها را تهدید کردند که حکم وی را افزایش داده و محدودیتها و مشکلات وی را افزایش خواهند داد. این تهدیدات باعث تشدید بیماری قلبی مادر این زندانی سیاسی شده و وی را زمین گیر کرده است.

زندانی سیاسی ماهر کعبی پس از تماس با خانواده خود با تشدید بیماری مادرش مواجه شده است. به طوری که پس از تماسهای تهدیدآمیز اطلاعات٬ مادر وی قادر به صحبت با او نیست.
گفتنی است که پیش از این مامورین اطلاعات این خانواده را تهدید به دستگیری و آزار فرزند دیگرشان کرده بودند. مامورین اطلاعات در صحبتهای خود به پیام صوتی ماهر کعبی در حمایت از اعتصاب غذای زندانیان سیاسی گوهردشت اشاره کرده و به خانواده گفته اند که وی حق چنین عملی را نداشته است.

زندانی سیاسی ماهر کعبی؛فرزند رحیم متولد ۷ آذر ۱۳۷۱ از اهالی شهر شوش؛ در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۰؛ هنگامی که ۱۹ سال بیشتر نداشت؛ در شوش خوزستان دستگیر و مدت سه ماه در سلولهای انفرادی اطلاعات زیر بازجویی بوده است. وی به اتهام اقدام علیه امنیت ؛ عضویت در سازمان آزادی بخش اهواز؛ ارسال اخبار در دادگاهی ۲۰ دقیقه ای و بدون داشتن وکیل به ۱۰ سال حبس در تبعید محکوم شد. بنا به گفته نزدیکان این زندانی؛ وی به هیچ گروهی وابسته نبوده است. این زندانی سیاسی پیش از دستگیری دانشجوی کاردانی رشته عمران بوده است.

 

ماهر کعبی در زمان بازداشتش در اطلاعات تحت شکنجه های شدید جسمی و روحی قرار گرفته و حتی دندانهایش ریخت. اکثر اتهاماتی که در پرونده وی موجود است؛ با فشار و شکنجه بر وی تحمیل شده است.
ماهر کعبی حین بازجویی پس از شکنجه های شدید مجبور به اعتراف و مصاحبه دروغین در تلویزیون شد. وی در نامه های بعد از این موضوع پرده برداشت.
این زندانی سیاسی هم اکنون در زندان مرکزی اردبیل در تبعید می باشد.

 

برادر ماهر کعبی؛احمد کعبی نیز در زندان کرمان محبوس است. این دو برادر که با هم دستگیر شدند؛ به شدت مورد شکنجه قرار گرفته و شکنجه های شدید باعث بیماری شدید جسمی و روحی از جمله صدمه دیدگی ستون فقرات شد.