خودکشی دختر ۱۹ ساله در نهاوند

0
1022

روز شنبه، دختر ۱۹ ساله با حلق‌آویز کردن خود در کوهستان های نهاوند به زندگی خود پایان داد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از خبر آنلاین، سرهنگ منصور ملکی، فرمانده انتظامی شهرستان نهاوند گفت: دختر جوان ۱۹ ساله و مجرد، روز شنبه در کوهستان‌های اطراف یکی از روستاهای بخش زرین دشت نهاوند با حلق آویز کردن خود از درخت، اقدام به خودکشی کرد.

سرهنگ ملکی افزود: وی روز گذشته با طنابی که همراه داشته از محل سکونت ییلاقی خود فاصله گرفته و به دامنه کوهی در نزدیکی محل زندگی خود رفته و از درختی که در آن حوالی بوده اقدام به حلق آویز کردن خود نموده است.

رئیس پلیس شهرستان نهاوند گفت: بنابر اعلام خانواده این دختر، وی از لحاظ شرایط روحی مناسبی برخورد نبوده و دچار افسردگی بوده است.

همچنین شب گذشته یک زن ۲۴ ساله در مریوان دست به خودکشی زده است.
یک زن جوان مریوانی شب یکشنبه ۱۴ خردادماه ساعت ۲۲:۳۵ دقیقه در پی اقدام به خودکشی بدون علائم حیاتی به بیمارستان فجر این شهرستان منتقل شده است. هویت این شهروند (ه.ق) اعلام شده است.
تا کنون از دلایل خودکشی و علت مرگ وی اطلاعی به دست نیامده است.

روز گذشته ۱۴ خرداد نیز یک جوان ۳۰ ساله در روستای ده چنار زرند به نام (ه.م) که منتخب شورای روستایی در زرند بود به دلایلی، اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.
لازم به یادآوری است که هفته گذشته نیز یک دختر جوان ۱۷ ساله مریوانی از طریق خودسوزی به زندگی خود پایان داد و یک دختر جوان اهل پیرانشهر با طناب دار اقدام به خودکشی کرد.
بیکاری، فقر و مشکلات اقتصادی ٬اعتیاد به مواد مخدر، معضلات اجتماعی و… از جمله مواردی هستند که در افزایش میزان خودکشی‌ها نقش دارند.
روزنامه‌های ایران از ذکر دلایل خودکشی در این کشور خوداری می‌کنند و این معضل را ناشی از افزایش افسردگی در میان اقشار جامعه به حساب می‌آورند.

 

طبق آمار منتشر شده، ایران بیشترین آمار خودکشی را در خاورمیانه دارد.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here