دو کشته و زخمی توسط ماموران دریابانی کرگان/ اعتراض و تجمع مردم

0
1093

بلوچی: در جریان تیراندازی ماموران دریابانی بندر عباس به سمت قایق دو جوان بلوچ اهل کرگان کشته و زخمی شدند این واقعه باعث تجمع مردم شد و ماموران برای کنترل تجمعات به سمت مردم تیر اندازی کردند و یک تیر به گنبد مسجد جامع کرگان اصابت کرد.

بامداد یکشنبه ۱۴ آبان ماموران دریابانی به سمت قایق ماهیگیری شلیک کردند که در اثر آن سهراب ملاحی فرزند رحیم کشته و محمد ملاحی فرزند شیخ حسین فرزند امام جمعه موقت کرگان زخمی شد.

گفته شده که این دو جوان زیر ۲۶ سال به سمت منطقه مرز دریایی خصب عمان در حرکت بودند و ماموران ایران در آبهای بین المللی به سمت آنها شلیک کردند.

منابع مطلع در همین زمینه به شرط حفظ اسامی خود گفتند: جوانان کار ندارند و از طریق بارگیری و فروش کالای مصرفی از خصب عمان به سواحل ایران امرار معاش میکنند اما ماموران آنها را تیر میکنند.

جمهوری اسلامی این اقدام را قاچاق میداند.

منابع مطلع همچنین گفته اند: در هنگام تیراندازی ماموران این جوانان هیچ کالای به همراه نداشتند و تازه به سمت “خصب” در حرکت بودند.

آنها افزودند: ماموران پس از کشته و زخمی شدن این دو نفر فورا محل را ترک کردند و گشت ساحلی عمان برای کمک آنها آمده و هم اکنون محمد ملاحی در منطقه خصب تحت درمان است.

این واقعه باعث تجمع مردم کرگان شد. معترضان رفتار ماموران را “ظالمانه” خواندند.

تصاویر و گزارشهای بدست آمده و سخنان مردم محل حاکی از آن است که ده ها نیرو برای کنترل هر نوع تجمعی وارد کرگان شده و برای متفرق کردن مردم اقدام به شلیک کرده اند.

برخی شلیک را هوایی خوانده اند.

منابع مطلع همچنین گفتند: ماموران به سمت مسجد و خانه های مردم تیراندازی کرند و آثار تیر موجود است.

در سالهای پیش نیز تیراندازی به سمت سوختبران در محدوده های دریایی کرگان ، سیریک و جاسک باعث مرگ چندین جوان و خشم مردم منطقه شده بود.

مردم بندر کرگان اهل سنت بلوچ هستند و مشاغل آنها وابسته به دریاست اما سختگیری های سالهای اخیر به نام “مبارزه با قاچاق کالا” مشکلات معیشتی زیادی برای مردم ایجاد کرده است.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here