انتصاب غیر بومیان یکی از معضلات نخبگان بلوچستان

0
961

این معضل باعث طرد شدن نخبگان این دیار می شود

غالب انتصابات اخیر استانداری  بلوچستان را افراد غیر بومی تشکیل می دهند، شایسته بودن یا نبودن آن ها محور بحث ما نیست اما نکته قابل تامل این است که این افراد در بدنه استانداری در سایر سمت ها بوده اند آیا تغییری بنیادین ایجاد کرده اند که امروز به سمت های بالاتر رسیده اند؟ یا صرفا تحرکات بیهوده درون سازمانی است؟

انتصابات غیر بومیان یکی از معضلات نخبگان بلوچستانی از قدیم الایام بوده و هست، این معضل باعث طرد شدن نخبگان این دیار می شود،

مردمان این استان سال ۹۲ برای تغییر در تمامی موارد مدنظر خود ،طبق برنامه های رئیس جمهور رژیم ایران  بالاترین رای نسبت به میانگین کشوری را به دولت به‌ نام اعتدال دادند،

ایا تغییر به اندازه کافی محسوس و ملموس شده است؟ آیا نخبگان این دیار در مناصب اجرایی با توجه به ظرفیتشان به کار گرفته شدند؟

دلیل انتصابات جدید با حفظ سمت قبلی چیست؟

به این معناست که این استان خالی از نخبه علمی و اجراییست؟

یا اینکه علاقمندی برای به کارگیری این نخبگان وجود ندارد؟ مدتی است که سمت معاونت توسعه منابع استانی استانداری توسط ابلاغ سرپرستی به شخص معاون سیاسی اجتماعی سپرده شده است. مدیریت دو معاونت توسط یک شخص چگونه ممکن است؟

اگر این گونه است پس استاندار نباید نیازی به معاونت های مختلف داشته باشد ، پیشنهاد میشود زین پس تمامی معاونت ها و مدیریت ها را ادغام کند تا به مدیریت میمونی بدل شود.

بی مهری به یک ملت در مناصب اجرایی قطعا جایگاه رژیم را بیشتر متزلزل خواهد کرد

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here