تعداد ۷۷۴ نفر در سیستان و بلوچستان شرایط واگذاری شناسنامه را ندارند

0
833

بلوچی :  معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت که ۱۹هزار و ۹۵۴ نفر از فاقدین شناسنامه با همکاری و تلاش شورای تأمین، فرمانداران شهرستان ها و ثبت احوال طی دو سال اخیر صاحب شناسنامه شده اند. به گفته وی عداد فاقدین شناسنامه باقی مانده عدد قابل ملاحظه ای نیست و ۷۷۴ نفر نیز شرایط واگذاری شناسنامه را ندارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، علی اصغرجمشید نژاد صبح شنبه در جلسه کارگروه بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان که با حضور مدیر کل امور بانوان و خانواده و مدیران مرتبط دستگاههای اجرایی استان در استانداری تشکیل شد، اظهار داشت: “تعداد فاقدین شناسنامه باقی مانده عدد قابل ملاحظه ای نیست و ۷۷۴ نفر نیز شرایط واگذاری شناسنامه را ندارند”.

وی در خصوص آمار کودکان کار و بازمانده از تحصیل با بیان اینکه متاسفانه در این باره آمار دقیق و بروز نداریم، افزود: “مشابه عملکردی که در بحث فاقدین شناسنامه صورت گرفت در این خصوص نیز اقدام بشود”.

جمشید نژاد ضرورت توجه به حقوق کودک در بخشهای مختلف بهداشت، آموزش و کار را مورد تاکید قرار داد و افزود: “در خصوص آموزش کودکان بازمانده از تحصیل سند عدالت آموزشی با تلاش اعضای شورای آموزش و پرورش و توجه ویژه استاندار تنظیم شده و که فعالیت های قابل توجهی در حال انجام است”.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان لازمه توجه به مسائل کودکان را در وهله نخست شناسایی نوع مشکلات و آسیب ها برشمرد و تصریح کرد: “این مسئله نیازمند هماهنگی بین بخشی، اقدام کارشناسی و بررسی در کارگروه است تا با تدوین برنامه مشخص نسبت به جذب منابع اعتباری مورد نیاز اقدام شود”.

معاون استاندار خواستار مشارکت و همراهی دستگاههای اجرایی و سازمانهای مردم نهاد برای ساماندهی متکدیان شد و اظهار داشت: “اگر استاندار تبریز می گوید اگر کسی در تبریز گدایی پیدا کرد به او جایزه می دهم دلیل آن این است که آنها از مشارکت سمن ها و تعصبات مثبت و غرور ملی خوب استفاده کرده اند”.

وی ادامه داد: “باید مشکلات موجود در رابطه با ساماندهی متکدیان احصاء و با کمک دستگاههای ذی ربط از جمله بهزیستی و شهرداری نسبت به رفع آن اقدام شود”.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here