Kürt parlamenter: İran hükümetinin verdiği bilanço gerçeği yansıtmıyor

0
655

Deprem mağdurlarına yardım ulaştırılmadığını belirten Ehmed Esxerî “Kriz masası kendisi bir kriz içerisinde. Bu yüzden depremzedelere gerekli yardım ulaştırılamıyor” şeklinde konuştu

Doğu Kürdistan’ın Kirmanşan Eyaleti Parlamenteri Ehmed Esxerî, İran hükümetinin depremde hayatını kaybedenlerin sayısının daha yüksek olduğunu ve  bilançonun hükümet tarafından gizlendiğini ileri sürdü.

Merkez üssü Doğu Kürdistan’ın Güney Kürdistan’a sınırında gerçekleşen 7.3 şiddetindeki depremde resmi verilere göre  474 kişi hayatını kaybetti 9 bin 400 kişi ise yaralandı. Binlerce kişi ise enkaz altında kurtarılmayı bekliyor.

İran medyasına konuşan Kürt parlamenter Ehmed Esxerî,   hükümeti depremin bilançosunu doğru yansıtmadığını ölenlerin sayısının daha yüksek ve zararın daha fazla olduğunu söyledi. Ehmed Esxerî ölenlerin sayısının binin üzerinde olduğunu ifade etti.

Deprem mağdurlarına yardım ulaştırılmadığını belirten Ehmed Esxerî “Kriz masası kendisi bir kriz içerisinde. Bu yüzden depremzedelere gerekli yardım ulaştırılamıyor” şeklinde konuştu.

Comments

comments

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here