پدر و پسر 10 ساله اش بر اثر شلیک مستقیم نیروهای انتظامی مجروح شدند

0
973

مروفایتی: پس از سخنرانی اخیر خامنه ای مبنی بر دستور “تیر آزاد” به نیروهای جمهوری اسلامی، کشتار شهروندان مدنی کورد به بهانه حمل کالای قاچاق، روزبروز در حال گسترش است.

بنا بر گزارش سازمان حقوق بشر کوردستان- روژهلات و نیز خبر وبسایت حقوق بشر “هه نگاو”، تایید شده از سوی خبرنگار مروفایتی در روانسر، عصر روز یک شنبە ٥ شهریور ماه 1396 شمسی، بر اثر شلیک مستقیم نیروهای انتظامی به یک خودروی پژو 405 در در نزدیکی روستای “بیاشوش” واقع در جاده جوانرور به روانسر، به ظن حمل کالای قاچاق، راننده خودرو و پسر 10 ساله اش، مجروح شدند.

یکی از شاهدان عینی در این رابطه به سازمان حقوق بشر کوردستان- روژهلات گفت: “پس از انکه محمد مهدوی و فرزند 10 ساله اش به نام زمناکو، مورد شلیک مستقیم و بدون اخطار نیروهای انتظامی قرار گرفتند، در حین بازدید از خودرو مشخص شد که هیچگونه بار و کالای قاچاقی در این خودرو وجود ندارد”

این شاهد عینی همچنین افزود: “نیروهای انتظامی پس از بازدید ماشین، این دو  نفر مجروح را به حال خود رها نموده و سپس از سوی مردم حاضر در صحنه به بیمارستان منتقل شدند”.

وی همچنین تاکید کرد که شمار نیروهای انتظامی حاضر در محل این جنایت، زیاد و غیرقابل شمارش بوده است.

این پدر و فرزند کورد هم اکنون در یکی از مراکز درمانی شهر کرماشان (کرمانشاه) تحت مراقبت های پزشکی می باشند.

همچنین روز پنج شنبه 2 مردادماه 1396 شمسی، در حوالی سد کیلە در شهرستان بانه، یک جوان کشاروز کورد را بە گلولە بستند کە بلافاصلە مرگ وی را رقم زد.

یک منبع مطلع بە خبرنگار مروفایتی اعلام کرد کە نیروھای ھنگ مرزی بلافاصلە پس از کشتن این جوان محل حادثە را ترک کردند.

این جوان کشاورز نژاد فرجپوریان نام داشتە است کە توسط دو تن از افراد ھنگ مرزی بە نامھای زمانی و عباسپور مورد ھدف تیراندازی قرار گرفتە است.

  • قتل این جوان ان کشاورز درحالی بودە است کە بنابر تصاویر و گفتەی شاھدان عینی، حتی ماشین وی اتاق باربری نداشتە و قتل وی بدون ھیچ دلیل موجھی صورت گرفت.

عباسپور و زمانی کە در فاصلەی چند متری بە این جوان کورد شلیک کردەاند، ١٥ تیر بە پشت و کمر وی زدەاند.

از سوی دیگر حدود ظهر روز یکشنبه 18تیرماه 1396 شمسی، مأموران انتظامی کرمانشاه خودروی شخصی یک شهروند کورد اهل کامیاران را به ظن و گمان حمل کالای قاچاق در جاده فرودگاه کرمانشاه به رگبار بسته و وی را کشتند.

بنا بر این گزارش، خودروی “جمال رحمانی”، ٢٢ ساله اهل روستای “لون سادات” از توابع کامیاران حدود ظهر روز یکشنبه 18 تیرماه 1396 شمسی، به ظن و گمان حمل کالای قاچاق، از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در کرمانشاه، هدف شلیک مستقیم قرار گرفته و در نتیجه، این شهروند کورد کشته شد.

در این تیراندازی، همچنین دو شهروند دیگر کورد بنامهای “حامد علی مرادی” اهل جوانرو و “ولی خانی”، اهل روستای “دی سوور” از توابع شهرستان روانسر نیز جان باختند.

از سوی دیگر، صبح روز چهارشنبه 11 مردادماه 1396 شمسی، یک شهروند کورد با هویت “حبیب محبی”، ساکن شهرستان مریوان، در شهرستان سقز، بر اثر تیراندازی نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی به خودروی وی زخمی شده است.

بنا بر این گزارش، صبح روز چهارشنبه 11 مردادماه 1396 شمسی، نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی، در مسیر روستای دواپ به شهرستان سقز، خودروی وانت یک شهروند کورد را به گلوله بسته و در نتیجه وانت سرنگون و راننده آن به شدت مجروح شده است.