بازداشت شمارى از فعالان أحوازي در آستانه سالياد انتفاضه 1384

0
1044

مروفایتی: طی هفته گذشته نيروهاى اداره اطلاعات احواز با هماهنگى نيروهاى انتظامي و بسيج مناطق به چند نقطه شهرستان احواز هجوم برده و شمارى از فعالان احوازى را بازداشت كردند.

بنا بر گزارش فعالان عرب، جمعه شب 25/01/1396 اداره اطلاعات احواز، چهار فعال مدنى بنامهاى حمزه چلداوى 24 ساله،عبدالناصر عبيات 38 ساله،هاشم حيدرى 35 ساله،صادق حيدرى 34 ساله و جعفر حيدرى 19 ساله از اهالى كوى علوى(حي الثورة) را بازداشت و به مكان نامعلومى منتقل كرده است.عصر جمعه نيز از منطقه ملاشيه خالد چايان(شريفي) 25 ساله توسط نيروهاى اطلاعات سپاه بازداشت مى شود و تا كنون از سرنوشت همه بازداشت شدگان اطلاعى در دست نيست.

روز پنجشنبه 25 فروردين 1396 از حي الثورة(كوى علوى) نيز دو فعال فرهنگى ديگر بنام خليل غافلي 37 ساله و مصطفى سوارى 38 ساله توسط اداره اطلاعات بازداشت و به مكان مجهولى منتقل شدند.در حين بازداشت وسائل شخصى از جمله چند كتاب و كامپيوتر و موبايل هاى بازداشت شدگان ضبط شده است.خانواده دستگير شدگان از سرنوشت و اتهام آنها اطلاعي ندارند

در هفته گذشته نيز نيروى انتظامي همراه نيروهاى اداره اطلاعات منازل دو تن از فعالين عرب در ملاشيه را محاصره و آنها را بازداشت كردند. كاظم سرخى 45 ساله داراى 3دختر مشغول در خريد وفروش مواد غذائي و املاك و همچنين يكى از بستگان او بنام امير سرخى 25 ساله شاغل در كارگاه باسكول متعلق به خانواده اش، را بازداشت كردند. خانواده اين دو تن از انتقال آنها به قرارگاه ابوالفضل العباس زير مجموعه اداره اطلاعات احواز خبر مى دهند.

در اين بازداشت هاى شبانه خشونت بکارگرفته شده در هجوم نیروهای امنیتی به منازل باعث بوجود آمدن رعب و وحشت نزد خانواده‌ها و کودکان شده است.

احوازيها هر ساله در چنين روزهايى سالگرد انتفاضه سال 1384 را گرامی می دارند و نيروهاى امنيتي نيز جهت جلوگيرى از هر گونه تجمع وتظاهرات اقدام به بازداشت هاى گسترده اى مى كنند.