نارضایتی ها به تصمیم شهرداری مریوان ادامه دارد+عکس

0
1452

ژینگەوان:بنا بر گزارش خبرنگار ژینگەوان از مریوان، علیرغم دستگیری ۲۰ تن از اهالی و افراد سرشناس منطقه سرشیو مریوان از سوی نهادهای امنیتی، اعتراض ناراضیان به تصمیم شهرداری و فرمانداری مریون نسبت به انتقال زباله ها به منطقه گردشگری دره سماقان همچنان ادامه دارد.

ناراضیان قبلا اعلام کرده بودند که تحت هر شرایطی تا به انجام رسیدن خواسته هایشان و لغو این تصمیم ناعلمی و نامنطقی مسئولین شهر در رابطه با انتقال زباله ها به این منطقه گردشگری، به تجمعات نارضایتی خویش ادامه خواهند داد.

مردم ناراضی با وجود برودت هوا؛ شبها نیز در محل حضور داشته و آماده رویارویی با هرگونه اقدام مسئولین در این زمینه می باشند.

طی امسال جاری شمسی، شهر مریوان با تصمیمات غیرمهندسی مسولین این شهر از قبیل ساخت پالایشگاه و انتقال زباله ها به مناطق گردشگری، با خطر نابودی زیست محیطی جدی ای روبروست، خطراتی که مردم و فعالین زیست -محیطی آنرا درک نموده و با آنها مقابله نموده اند.

بنا بر گزارش خبرنگار مروفایتی از مریوان، روز شنبه ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۵ شمسی، حدود ۲۰ تن از اهالی روستاهای منطقه سرشیو مریوان، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

بازداشت این تعداد در حالیست که آنها از سوی فرمانداری و جهت تشکیل جلسه دعوت شده بودند.

اسامی برخی از بازداشت شدگان که به مروفایتی ارسال شده است عبارتند از: ماموستا صلاح الدین دژاک امام جماعت گمارلنگ، ادریس راوند، کریم راوند،رحیم راوند، فایق رانین، احمد رانین، خلیفه جلال راوش، فایق راوش، حاجی فایق باتکاک شورای کانی کوزله، شریف داده شورای ماسیدر، شهرام رانین و مظهر معینی کارمند اداره محیط زیست.

طی مدت چند روز گذشته، اهالی این منطقه جهت اعتراض به تصمیم شهرداری و فرمانداری مریوان به انتقال زباله های شهر به این منطقه گردشگری اقدام به برگزاری تجمعات نارضایتی نموده بودند.

مردم این منطقه اعلام نموده اند که به هر نحو ممکن از انتقال زباله های به این منطقه گردشگری ممانعت خواهند نمود.

تجمعات نارضایتی در محل دره سماقان، تجمع در جلوی شهرداری مریوان و نیز مراجعه به استانداری استان سنندج از سوی اهالی این منطقه و نیز طرفداران محیط زیست، تاکنون بی نتیجه باقی مانده و مسئولین دولتی اعلام نموده اند که تصمصم آنها قطعی است.

دره سماقان واقع در ۲ کیلومتری روستای گمارلنگ را محل دپوی زباله شهرهای مریوان، سروآباد، برده رشه و کانی دینار اعلام کرده است.

This slideshow requires JavaScript.