خودکشی ٢ دختر نوجوان دبیرستانی کورد

1
1567

هاوار: همزمان با گسترش دامنه‌‌ی معضلات اجتماعی همچون فقر، بیکاری، خودکشی و طلاق در ایران، این آمارها در استان‌‌های کوردستانی بیشتر نمایان می‌شوند.

به گزارش روژی کورد طی چند روز گذشته دو دختر نوجوان کورد در شهرهای دیواندره و سنندج اقدام به خودکشی نموند و هر دو جان خود را از دست دادند.

یکی از این دختران نوجوان پروین نصیری ١٧ ساله و اهل شهرستان دیواندره بوده که در مقطع دبیرستان در شهرستان مذکور مشغول تحصیل بوده است.

گفته می‌شود که پروین ١٧ ساله به دلیل مشاجره لفظی با خانواده خود، در نصف شب با خوردن قرص اقدام به خودکشی کرده و در نهایت خوردن این قرصها موجب مرگ وی شده است.

همچنین روز سه‌شنبه هفته جاری، یک دختر ١٥ ساله سنندجی با پرت کردن خود از طبقی پنجم یک آپارتمان مسکونی به زندگی خود پایان داد.

تاکنون علت مرگ این دختر نوجوان کورد مشخص نشده است، اما به گفته‌ی منابع خانواده‌ی وی یکی از خانواده‌ای فقیر شهرک بهاران سنندج می‌باشند.

در سال جاری خورشیدی آمار خودکشی جوانان و نوجوانان کورد به طور کاملا چشمگیر و نگران کننده افزایش یافته است، اما با این حال نیز مقامات و نهادهای ذیربط رژیم کوچکترین اقدامی جهت کاهش این معضل اتخاذ ننموده‌اند.

فعالین سیاسی و اجتماعی، فقر و بیکاری و سنتی بودن جامعه را عامل‌‌های اصل معضلات اجتماعی می‌دانند، که به گفته‌ی این فعالین رژیم ایران مسبب اصلی معضلات اجتماعی موجود در ایران و کوردستان می‌باشد.

از دیگر سو نیز کاهش آمار ازدواج و همزمان بالا رفتن آمار طلاق به دیگر معضلات جامعه در ایران افزوده شده که بنا به آمارهای انتشار یافته آمار ازدواج از سال ٨٩ رو به کاهش یافته است.

فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان مقیم تهران اخیرا در گفتگویی با صدای آمریکا به طور مشخص اعلام کرد، برای برطرف شدن معضلات بخصوص مسائل اقتصادی ایران باید کل سیستم رژیم و قوانین دگرگون شوند.

Comments

comments

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here