صدها پناهجو در سئوتا در انتظار ورود به اروپا هستند

0
1114

بیش از ۳۵۰ پناهجو روز دوشنبه با گذشتن از حصار مرزی بین مراکش و اسپانیا خود را به سئوتا رساندند تا به دیگر پناهجویانی که برای رسیدن به اروپا لحظه شماری می کنند بپیوندند.

بنا به گزارش یورونیوز وبه گفته مقام های سئوتا نزدیک به ۶۰۰ پناهجو با سیم چین در صدد بریدن حصار شش متری برآمده بودند که در جریان آن سه تن از جمله دو مرزبان جراحت عمیقی برداشتند.

با احتساب پناهجویانی که روز جمعه به سئوتا رسیدند هم اکنون بیش از ۱۴۰۰ پناهجو در این شهر خودمختار اسپانیایی در شمال آفریقا (واقع در جنوب تنگۀ جبل الطارق هم مرز با مراکش) در انتظار انجام امور اداری مرتبط با پناهندگی هستند. آنها با آینده ای مبهم روبرو هستند، یا در نقطه ای از اروپا سرنوشت شان را دنبال خواهند کرد یا به کشورشان بازگردانده خواهند شد.

سئوتا و ملیله دو منطقه مرزی با حصارهایی بلند در شمال آفریقا مهمترین گذرگاه های مورد توجه مهاجران غیرقانونی است که در سودای رسیدن به اروپا هستند.

این درحالی است که هزاران اسپانیایی روز شنبه در بارسلون در اعتراض به سیاست درهای بسته دولت محافظه کار این کشور به روی پناهجویان سوری و دیگر مناطق بحران زده تظاهرات کردند. اسپانیا پیشتر اعلام کرده بود که ۱۷ هزار مهاجر را می پذیرد اما گفته می شود که تنها یک هزار و یکصد مهاجر و پناهجو را در خاک خود پذیرفته است.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here