صدها مهاجر بدون مدارک اقامت در آمریکا بازداشت شده اند

0
1343

ماموران اداره مهاجرت فدرال آمریکا طی چند روز گذشته صدها مهاجر بدون مدرک اقامت را در آتلانتا، نیویورک، لوس آنجلس و شیکاگو بازداشت کرده اند. نهادهای دفاع از مهاجران از این بازداشت ها اظهار نگرانی کرده اند اما مقام های آمریکایی گفته اند که این بازداشت ها از اقدامات عادی اداره مهاجرت فدرال به شمار می رود.

اداره مهاجرت فدرال آمریکا شمار مهاجران بازداشت شده را منتشر نکرده اما دفتر این اداره در آتلانتا گفته است که ۲۰۰ نفر در این منطقه و ۱۶نفر هم در لوس انجلس دستگیر شده اند.

دیوید مارین، یک تن از مسئولان اداره مهاجرت گفته است که بازداشت مهاجرین بدون مدرک بخشی از سیاست های این اداره است و ربطی به آغاز کار دونالد ترامپ بعنوان رئیس جمهور آمریکا ندارد.

او گفت از میان افراد بازداشت شده در کالیفرنیا، فقط ۱۰ نفر آنان در نزد پلیس پرونده ندارند و پنج نفر هم قبلا حکم خروج از خاک آمریکا را دریافت کرده بودند.

نهادهای دفاع از مهاجران اظهار نگرانی کرده اند که مبادا این بازداشت ها نشانه ای از تشدید اقدامات علیه مهاجران و اخراج گروهی آنان از آمریکا باشد.

 میکائیل کیگان، استاد حقوق مهاجران در دانشگاه نوادا به خبرگزاری رویترز گفت «مسئولان می گویند بخشی از افراد بازداشت شده کسانی هستند که حتی میتوانستند در دوره باراک اوباما هم بازداشت شوند اما پاره ای از بازداشت های تازه نشان میدهد که ممکن است موجی جدیدی از بازداشت ها و اخراج مهاجران در دستور کار باشد.»

به گفته این استاد دانشگاه، با سیاست جدید دونالد ترامپ در مورد مهاجرت، اکنون بدون استثنا، همه مهاجرانی که سابقه ای نزد پلیس دارند میتوانند هدف بازداشت و اخراج قرار بگیرند.

این در حالیست که روز پنجشنبه گذشته، یک زن مهاجر مکزیکی که بیش از ۲۰ سال در آمریکا زندگی کرده بود، در اداره مهاجرت بازداشت و از آمریکا اخراج شد.

گوادلوپ گارسیا، که در سال ۲۰۰۹ متهم به استفاده از مدرک جعلی شده بود در سال ۲۰۱۳ دستگیر و حکم اخراج از آمریکا را دریافت کرده بود.

اخراج این مهاجر مکزیکی که دو فرزند و شوهرش در آمریکا باقی مانده اند روز پنجشنبه به تظاهرات اعتراضی در برابر اداره مهاجرت فدرال منجر شد.

دولت مکزیک روز جمعه به شهروندان این کشور در آمریکا هشدار داد که با توجه به بازداشت و اخراج گوادلوپ گارسیا، محتاط باشند.

دونالد ترامپ ماه گذشته فرمانی را به امضا رساند که بر اساس احداث یک دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک آغاز خواهد شد.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here