سفارتخانه جعلی آمریکا در غنا ۱۰ سال ویزای تقلبی صادر می‌کرد

0
1083

وزارت خارجه آمریکا از کشف “سفارتخانه تقلبی” این کشور در پایتخت غنا خبر داده که به مدت ۱۰ سال ویزای تقلبی صادر می‌کرده است.

روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و جمعه صبح، پرچم آمریکا بیرون ساختمان این سفارتخانه تقلبی در شهر آکرا نصب می‌شده و با گذاشتن عکس باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در داخل ساختمان این‌طور وانمود می‌شده که مراجعان در محل سفارت رسمی آمریکا هستند.

گفته می‌شود ماموران این سفارتخانه شهروندان ترکیه بوده‌اند که انگلیسی و هلندی صحبت می‌کردند.

صدور ویزای تقلبی و مدارک تحصیلی، مدارک بانکی، ثبت احوال و … از خدمات این سفارتخانه بوده و برای این خدمات تا ۶ هزار دلار از شهروندان غنا می‌گرفته است.

هنگام حمله پلیس به این سفارتخانه تقلبی ۱۵۰ پاسپورت و مقدار زیادی مدرک پیدا شده است.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید اعضای این گروه، با دادن رشوه به مقام‌های محلی فاسد، سال‌ها توانسته بودند به کار خود ادامه دهند.

تشکیلات این سفارتخانه تقلبی در جریان یک عملیات تحقیقاتی بزرگ‌تر کشف شد. در جریان آن عملیات، ماموران امنیتی دیپلماتیک آمریکا مشغول تحقیق درباره باند گسترده قاچاق انسان و کلاه‌برداری‌هایی بوده‌اند که سفارتخانه آمریکا در منطقه را به ستوه آورده است. در جریان این پرونده همچنین یک سفارتخانه تقلبی دیگر هم در آکرا کشف شده که به نام سفارتخانه هلند فعالیت می‌کرده است.

سایت سفارتخانه آمریکا در غنا پر از اطلاعیه‌هایی است که در آنها به شهروندان غنا درباره انواع مختلف کلاه‌برداری هشدار داده شده است.

اعضای باند سفارتخانه تقلبی آمریکا از طریق بیلبورد و کاغذهای تبلیغاتی درباره فعالیت‌های خود اطلاع‌رسانی می‌کردند و کارکنانشان را به شهرهای مختلف غنا می‌فرستادند.

تاکنون چند متهم بازداشت شده‌اند و پلیس غنا برای شماری دیگر حکم جلب صادر کرده است. اعضای ترکیه‌ای باند تحت تعقیب هستند.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here