مجارستان: اعتراض به حکم ۱۰ سال زندان برای یک مرد پناهجوی سوری

0
1750

هانا: به نقل از شبکه خبری “یورونیوز” صدها نفر روز شنبه در بوداپست پایتخت مجارستان در اعتراض به حکم ۱۰ سال زندان صادره شده برای یک مرد سوری ساکن قبرس که جریان اعتراض پناهجویان در مرز مجارستان دستگیر شده بود، راهپیمایی کردند. گفته شده است که این مرد سوری خانواده پناهجویش را برای عبور از مرز صربستان به مجارستان همراهی می کرده است.

دیوید ویریس از شرکت کنندگان در این اعتراض می گوید: «مشکل این حکم این است که آنها قبلا مدعی بودند پناهجویان مجرم هستند و حالا سعی می کنند که سندی ارائه کنند که بر اساس آن پناهجویان مجرم محسوب شوند. پناهجویان مجرم نیستند آنها تنها انسانهای مستاصلی هستند که از جنگ گریخته اند.»

حکم سنگین صادر شده برای این مرد سوری بر اساس قانون ضد تروریسم صادر شده و وی بدلیل «اقدام تروریستی» به ده سال زندان محکوم شده است.

احمد حامد شهروند سوری ۴۰ ساله مقیم قبرس، سال گذشته در مرز مجارستان با بلند گوی دستی برای پناهجویان سخن گفته بود و با پلیس درگیر شده بود. دادگاه او را از رهبران اعتراض پناهجویانی دانسته است که خواستار باز شدن مرزها به روی پناهجویان شده است.

آندریا هاجاگوس خبرنگار یورونیوز از بوداپست گزارش می دهد: «حکمی که برای مرد سوری صادر شده هنوز نهایی نیست، وکیل و دادستان خواستار تجدید نظر شده اند، بنابراین این حکم بار دیگر در دادگاه تجدید نظر بررسی خواهد شد.»

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here