بازماندن ۹۰۰ فروند شناور لنج  چابهاری از رفتن به دریا بخاطر عدم دریافت سهمیه سوخت

0
1295

عدم هماهنگی بین اداره شیلات چابهار و وزارت نفت، سهمیه سوخت شناورهای صیادی را قطع کرده که این موضوع باعث اعتراض جامعه صیادی چابهار شده است.

به گزارش بلوچی بنقل از منابع داخلی، رییس هیات مدیره اتحادیه صیادان چابهار گفت: در حال حاضر ۹۰۰ فروند لنج صیادی چابهاری به دلیل عدم دریافت سهمیه سوخت خود نمی‌توانند برای ماهیگیری به دریا بزنند.

حلیم افشار ادامه داد: در این فصل، صیادان می‌توانند گله ماهی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مهاجر را صید کنند ولی به دلیل عدم هماهنگی موجود بین اداره شیلات و وزارت نفت صیادان چابهاری برای روشن کردن موتور شناورهای خود، سوخت کافی نداشته و بیکار شده‌اند.

افشار با اشاره به اعتراضات صیادان به عدم دریافت سهمیه سوخت افزود: شناورهای صیادی قیمت بالایی دارند و حتی برخی از آنها یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قیمت دارند که در بندرگاه‌ها بدون استفاده مانده‌اند.

برخی صیادان در چنین وضعیتی می‌گویند اگر پولشان را در بانک می‌گذاشتند، سود بیشتری دریافت می‌کردند.

رییس هیات مدیره اتحادیه صیادان چابهار با یادآوری اینکه در هر شناور صیادی حدود ۲۵ نفر کار می‌کنند، و در طول دو سال گذشته این صیادان زحمت کش چابهار و کنارک بوده اند که حائز رتبه اول صید کل کشور را کسب کرده اند بر کلیه ارگانها و ادارات دولتی واجب است که جهت حفظ و تداوم  این رتبه با این قشر زحمت کش همکاری و مساعدت نمایند.

وی در پایان گفت: به بهانه‌های مختلفی مانند قاچاق و … سهمیه سوخت تعداد زیادی از صیادان را قطع می‌کنند و یا محدودیت‌های دیگری ایجاد می‌کنند.

مسئولان استانی باید توجه داشته باشند که منبع درآمد بسیاری از خانواده‌های چابهاری و شهرستان های همجوار از راه ماهیگیری است.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here