بازداشت شدگان نصیرآباد در زندان زاهدان انگشت نگاری شدند

0
1113

بازداشت شدگان نصیرآباد که بیش از ۲۲ ماه هست که در بلاتکلیفی بسر می برند روز پنجشنبه ۱۳ آبان از آنها در زندان مرکزی زاهدان انگشت نگاری به عمل آمد.

از علت اصلی انگشت نگاری این بازداشت شدگان اطلاع دقیقی در دست نیست. زندانیان اما در تماس با خانواده گفتند:” مسئولان زندان هنگام انگشت نگاری گفتند قرار است شما را به قرار وثیقه آزاد کنند”.

خانواده چند نفر از بازداشت شدگان از وکلا آنها در مورد “انگشت نگاری” عزیزانشان سوال کردند و وکلا گفتند:” هفته آینده پرونده بازداشت شدگان به دادگاه منتقل می شود”.
انگشت نگاری پیش از دادگاه و سخن مسئولان زندان در مورد آزادی با وثیقه تناقض دارند.
خانواده ها نسبت به “صحت گفته مسئولان” ابراز تردید کردند چرا که این موضوع به آنها اعلام نشده است.

۱۰ نفر از بازداشت شدگان نصیرآباد که در ۱۴دی ۹۳ با یورش ماموران به روستای نصیرآباد بازداشت شدند همچنان در بلاتکلیفی بسر می برند.

بیش از ۶۰ نفر از جوانان نصیرآباد در آستانه انتخابات مجلس با “بیگناه خواندن” بازداشت شدگان نصیرآباد خواستار پیگیری و آزادی این جوانان از زندان شدند.

دانش آموزان سال سوم دبیرستان رشته تجربی نصیر آباد سرباز طی نامه ی سرگشاده ای از رئیس جمهور ایران حسن روحانی با “فاجعه” خواندن بازداشت این جوانان خواستار آزادی این جوانان “بیگناه” شده بودند.
خانواده این زندانیان بارها در نامه های متعدد به مسئولان جمهوری اسلامی و همچنین طی نامه هایی به مجامع حقوقی خواهان بررسی تناقض های پرونده و پیگیری پرونده عزیزان خود شده و آنها را بیگناه خواندند و گفتند که عزیزانشان برای “برای اخذ اعتراف های دیکته شده مورد شکنجه” قرار گرفته اند”.

Comments

comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here